Zencefil soğuk algınlığında nasıl kullanılır?

Zencefil soğuk algınlığında nasıl kullanılır? Sorusu, zencefilin faydaları hakkında bilgi sahibi olan veya soğuk algınlığı rahatsızlığıyla karşı karşıya kalanlar tarafından da sık sorulmaktadır. Zencefilin kullanım şeklinde, herhangi bir değişiklik olmayıp klasik yöntemlerle hazırlanarak tüketilebilir.

Bunu tekrardan hatırlatacak olursak, kullanım şekilleri aşağıdaki gibidir.

Zencefil soğuk algınlığında nasıl kullanılır?

Yemeklerle birlikte kullanabilirsiniz

Farklı birçok şekilde kullanma imkânına sahip olduğunuz zencefili, yemeklerinizin içinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Toz zencefili tıpkı baharat katar gibi yemek ve salatalara ekleyerek kullanmanız mümkündür.

Her yemeğin içine rahatlıkla katıp kullanabileceğiniz zencefil, düzenli olarak ve aşırıya gitmeden tüketilebilir.

Kek ve pastalar ile kullanılabilir

Toz zencefili pasta ve keklerin hamuruna katarak kullanacağınız gibi, taze zencefili ise iyice ezdikten sonra yine pasta keklerin içerisine katıp kullanabilirsiniz.

Yoğurtla beraber kullanılabilir

Zencefil soğuk algınlığında nasıl kullanılır? Sorusuna vereceğimiz cevaplardan biri de, yoğurtla birlikte tüketimidir. Toz zencefil yoğurtla karıştırılarak, tüketilmektedir. Bunun için bir kâse yoğurdun içerisine, yarım ya da 1 çorba kaşığı zencefil tozu eklenerek karıştırıldıktan sonra tüketmeniz mümkündür. Bu karışımın içerisine ha tercihen, bal ve limon ilave edilebilir.

Zencefil çayı

Zencefilin soğuk algınlığında yaygın olarak tüketilme şekillerinden biri de, zencefilli çay şeklinde olmaktadır. Bu çayı toz ya da taze zencefil ile kolaylıkla hazırlamak mümkündür. Bir fincan kaynar suyun içerisine koyacağınız toz zencefille çayı kısa sürede hazırlayabilirsiniz.

Limon ve zencefil karışımını ihmal etmeyin

Soğuk algınlığında zencefili tek başına kullanmak yerine, mutlaka yukarıdaki sayılanların arasına limon ilave etmeyi de unutmayın. Limon ve zencefilin birlikte tüketilmesi durumunda, soğuk algınlığı rahatsızlığında daha faydalı olduğu bilinmektedir.