Zencefil salatalık limon nane zayıflatır mı?

Zencefilin zayıflatıcı etkisinin yanı sıra salatalık ve limon, özellikle egzersizlerle desteklendiğinde zayıflatıcı etkiye sahiptir. Ne kadar nane için kilo verme konusunda aynı şeyi söylemek mümkün olmasa da, genel olarak zencefil salatalık limon nane ile zayıflama, mümkün olmaktadır.

Zencefil salatalık limon nane etkileri

Günlük hayatımızın vazgeçilmez besin maddeleri arasında yer alan salatalık ve limon, egzersizlerle desteklenmesi halinde zayıflatıcı etkiye sahiptir. Genel kullanımlarda ise zencefil ve zencefil çayının, kilo vermeye yardımcı olduğu bilinmektedir.

Günümüzde hiçbir besin maddesinin tek başına kilo verdirmeyip, egzersiz ve bol su içme ile sadece kilo vermeye yardımcı olacağı unutulmamalıdır. Salatalığın düşük kalorili olması ve içeriğinin önemli bir kısmının sudan meydana gelmesi, birçok diyetisyen tarafından tavsiye edilmesine neden olmaktadır.

Nanenin ferahlatıcı etkisi bu karışımda nanenin ferahlatıcı etkisinin yemek yeme arzusunu köreltmesi sebebiyle, yer verilmiştir.

Salatalık zencefil limon ve nane kürü nasıl yapılır?

Zayıflatıcı karışımın içerisinde kullanacağınız zencefilin, toz zencefil olması gerekmektedir. Salatalığı ince bir rendeden geçirdikten sonra içerisine bir kaşık toz zencefili katarak karıştırın.

Ardından yarım çorba kaşığı taze sıkılmış limon suyunu ekleyin. Son olarak da havanda dövülmüş taze nane yapraklarını karışıma ekleyerek tekrardan karıştırın.

Bu karışımı yemeklerden önce bir kaşık şeklinde belirli bir süre tükettiğinizde, faydalarını rahatlıkla görebilirsiniz. Ancak yazımızın başında da belirttiğimiz gibi bu karışım, tek başına zayıflama sağlamaz. Bir yandan egzersiz yapıp günlük en az 2 litre su içerek bu karışımla desteklediğiniz de, kilo vermeniz daha mümkün hale gelecektir.

Zayıflamak İçin Diğer Önerileri

  • Mutlaka, günlük 2 litre su için. Su içmek egzersizlerin yapıldığı dönemde zayıflamaya yardımcı olduğu gibi, sağlık açısından da kesinlikle önemlidir.
  • Düzenli olarak egzersizler yapmayı, asla ihmal etmeyin. Sağlıklı kilo vermek ve sağlıklı yaşamak için, egzersiz yapmak oldukça önemlidir.
  • Kola ve hazır meyve sularından, mümkün olduğunca uzak durun.
  • Katı yağ tüketimini, hayatınızdan tamamen çıkarın.
  • Balık, fasulye, tavuk, yumurta gibi, protein açısından zengin besinler tüketmeye özen gösterin.