Surface Duo Android işletim sistemi ile geliyor

Microsoft tarafından yapılan açıklamada, firma tarafından üretilmesi planlanan çift ekranlı akıllı telefon Surface Duo’ya en uygun olan işletim sisteminin, Android olacağı bilgisi verildi. Surface etkinliğinde tanıtılan çift ekranlı telefon merakla beklenirken, bu haber sayesinde akıllı telefonun işletim sisteminin Android olacağı kesinlik kazanmış oldu.

Yakın zaman önce teknoloji severlere önemli bir sürpriz yapan şirket, çift ekranlı akıllı telefonu olan Surface Duo tanıtımını yapmıştı.

Microsoft’un Çift ekranlı akıllı telefon Android ile geliyor

Yakın zaman içerisinde kendisinden böyle bir hamle beklenmese de bir anda çift ekrana sahip olan bir telefon tanıtarak dikkatleri üzerine çeken Microsoft, tanıttığı telefonla en uyumlu şekilde çalışacak işletim sisteminin Android olacağını duyurdu.

Tanıtılan Surface Duo hakkında çok net ve fazla bilgi verilmese de, cihazın işletim sisteminin Android olacağı böylelikle kesinlik kazanmış oldu. Cihazın genel kullanımı ve görüntüsü hakkında basit bilgiler veren Microsoft, yeni dizüstü bilgisayar ürünlerinin tanıtımını yaptığı toplantı da bir sürpriz yapıp yeni akıllı telefonunu da tanıtmıştı.

Teknoloji haber siteleri cihazın özellikleri hakkında fazla bilgi edinememiş olsalar da, telefonun iki ekranının bulunacağı ve işletim sisteminin ne olacağı kesinlik kazanmış oldu.

Ayrıca Microsoft tarafından telefon tanıtılırken “Onu bir telefon olarak düşünmemek gerekir” açıklaması yapması da, ürünün firmanın kendi işletim sistemi olan Windows 10X ile gelebileceği iddialarını da güçlendirdi. Lakin şirket yaptığı açıklama da, cihazın kesinlikle Android ile geleceğine dair bilgi paylaşmış oldu.

Şirket yetkilileri yeni telefonun en işlevsel şekilde kullanımının Android işletim sistemi ile olacağını belirterek, bu konuda kesinlik kazanmış bir bilgi edinmemizi sağlamış oldular.

Çift Ekran Surface Duo ne zaman satışa çıkacak?

Huawei ve Samsung tarafından benzer girişimin olması sebebiyle, ani bir tanıtım yaparak teknoloji gündemini değiştirmeyi başaran Microsoft, cihazın satışa çıkması için de aceleci olacağa benziyor. Beklenmedik bir sürpriz tanıtım yapmalarını da dikkate alırsak, şirketin bu ürününü fazla geciktirmeden 2020 yılının Sonbahar aylarında satışa sunması bekleniyor.

Zira rakiplerinin de bu konuda boş durmaması nedeniyle, Microsoft’un biran önce iki ekranlı telefon pazarında yerini alması tahmin ediliyor.