Her Bilgisayarda Olması Gereken Programlar

Müthiş bir kullanıcı deneyimi yakalamak ve bilgisayarınızı daha işlevsel hale getirmek istiyorsanız, her bilgisayarda olması gereken programlar tavsiyelerimiz oldukça işinize yarayacak programlar içeriyor.

Genel kullanımlar için ihtiyaç duyacağınız her bilgisayarda bulunması gereken programlar bilgisayarınızı daha faydalı hale getirdiği gibi, her kesimden insanın günlük ihtiyacı olabilecek programlar arasında yer alıyor.

Her Bilgisayarda Olması Gereken Programlar

WinRaR

Bir bilgisayarda olmazsa olmaz programlar arasındaki WinRaR, bilgisayar kullanıcılarının eninde sonunda ihtiyaç duyabilecekleri bir program olarak öne çıkıyor. Belki yakın zamanda ihtiyacınız olmayacak bir program olabilir ama, orta ve uzun vadede her bilgisayar kullanıcısının ihtiyaç duyacağı bir programdır.

Dosyaların sıkıştırılması ve sıkıştırılmış dosyaların açılarak içeriğinin görülmesi için, kesinlikle bilgisayarınızda yer vermenizi tavsiye ediyoruz.

Ccleaner

Bilgisayarların vazgeçilmezleri arasındaki Ccleaner, özellikle çöp dosyaların temizlenmesi konusunda oldukça başarılı bir program. Bu başarısı nedeniyle de zaten, her bilinçli bilgisayar kullanıcısı tarafından tercih ediliyor.

Bilgisayar arama geçmişinin silinmesi, çöp dosyaların silinerek bilgisayar hafızasında yer açılması ve çerezlerden kurtulmak için, basit kullanımıyla oldukça işe yarar bir programdır. Üstelik Ccleaner ücretsiz sürümüyle yararlanmanıza imkân veriyor.

Recuva

Aslında adı fazla duyulmasa da, her bilgisayarda olması gereken programlar arasında oldukça önemli görevleri var. Örneğin yanlışlıkla ihtiyacınız olan bir dosyayı sildiniz ve önemli bilgileriniz yok olma tehlikesiyle karşı karşıya.

Böyle bir durumda Recuva kurtarıcı görevi görüyor ve yanlışlıkla silinmiş olan önemli dosyanıza yeniden kavuşmanızı sağlıyor.

Antivirüs Programları

Günümüzde ücretli ve ücretsiz olarak kullanabileceğiniz, birçok program bulunuyor. Antivirüs programlarını tavsiyeler arasına almanın bile gereksiz olduğunu, bir bilgisayarda bilgisayar korsanlarına karşı mutlak olması gereken bir program olduğunu zaten bilmeyenimiz yok.

Buna rağmen kimi kullanıcılar, antivirüs programlarının kullanımını ihmal ediyor. Bir hatırlatma anlamında bu programlara mutlaka bilgisayarınızda yer vermeniz gerektiğini için, listemizde yer vermek istedik.

Skype

Kullanımı Türk bilgisayar kullanıcıları arasında da gün geçtikçe yaygınlaşan Skype, en iyi bilgisayar mesajlaşma uygulamaları arasında yer alıyor. Akıllı cep telefonları için Whatsapp ne ise, bilgisayarlar için de Skype’nin aynısı olduğunu söyleyebiliriz.

Üstelik mobil Skype sürümüyle bu programı, Android ve İOS cihazlarınızda da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sesli ve görüntülü arama yapabilir, resim, müzik ve farklı dosyaları hem cep telefonunuzdan hem de tercihinize göre bilgisayarınızdan rahatlıkla yapabilirsiniz.

Unlocker

Neredeyse hepimizin başına, zaman zaman gelmiştir. Hani silmek istemenize rağmen bilgisayarınızdan bir türlü silemediğiniz o inatçı dosyalar yok mu? O silinmeyen dosya ve programlarının inatları, Unlocker programını görene kadar!

Bilgisayarınızda Unlocker var ise, silinmeyen inatçı dosyalar artık sizin için bir stres kaynağı olmaktan çıkıyor.

Microsoft Word ve Diğer Ürünleri

Başta Microsoft Word olmak üzere, tüm Microsoft Office programları, günümüzde her bilgisayarda olması gereken programlar arasında başı çekiyor.

Zaten ofis işleri için vazgeçilmez ve rakipsiz olan Microsoft Office programları, normal kullanıcılarında kesinlikle ihtiyaçları arasında bulunuyor. Eğer ki bilgisayar kullanıyorsanız, Microsoft ürünlerine eninde sonunda ihtiyaç duyacağınızı unutmayın.

Birçok yazı ve görsel düzenleme editörü bulunan bu ürünler, farklı ve kolay kullanılabilir özellikleriyle ihtiyaçlarınıza fazlasıyla cevap veriyor.

PhotoSpace

Her bilgisayarda bulunması gereken programlar arasında, özellikle fotoğraflarla arası sıkı fıkı olanlara tavsiyelerimizden biri olan PhotoSpace, fotoğraflar üzerinde farklı düzenlemeler yapmanıza imkân veriyor.

Fotoğraf boyutlarını değiştirme, görsel kırpma, çeşitli efektler kullanarak görsellerin üzerine yazı yazma, hareketli fotoğraflar yapma gibi birçok özelliği bulabilirsiniz. En iyi ücretsiz görsel düzenleme programları arasındaki PhotoSpace, basit ve etkili kullanımıyla işlerinizi fazlasıyla tamamlayacak özellikler sunuyor.

TeamWier

Bilgisayarları uzaktan kontrol etme ve izlemek için, dünyanın en iyi programları arasında yer alıyor. TeamWier programının bulunduğu iki bilgisayar arasında şifre alışverişi ile bağlantı kurulabiliyor.

Yani kullanıcının izniyle dünyanın diğer ucundaki bir bilgisayara bağlanabilir ve ekranını görebilirsiniz. Hatta o bilgisayar üzerinde, tıpkı o bilgisayarın başındaymış gibi her türlü değişikliği yapabilirsiniz. Aynı şekilde bu programı kullanan herhangi biri de, şifreleri vermeniz halinde aynı işlemi yapabilir.

Bu program sayesinde, uzaktan yardım ve diğer ihtiyaçlarınız daha rahat bir şekilde yapılabilmektedir.

Sizce her bilgisayarda olması gereken programlar listemizin dışında, bilgisayarlarda bulunması gereken farklı programlar hangileri? Yorum kısmından birazda özellikleri hakkında bilgiler yazarak, diğer ziyaretçilerimizin de yararlanmasını sağlayabilirsiniz.

6000 mAh Bataryalı Telefon Samsung Galaxy M30s Türkiye Fiyatı yazımızda, 6000 mAh bataryalı güçlü telefonlardan Samsung Galaxy M30s Türkiye fiyatı hakkında bilgi verdik.