Boğa Burcunun Özellikleri

21 Nisan ile 21 Mayıs tarihleri arasında, doğan insanların burcudur. Şanslı rakamları 6 olan boğa burçlarının renkleri ise ateş pembesi, eflatun ve açık mavidir. Şanslı günleri Cuma olan boğa burcunun özellikleri hakkında tüm detaylar, aşağıda yer almaktadır.

Boğa Burcunun Özellikleri

Dikkatleri üzerine çekmeyi oldukça seven boğa burcu insanları, hedeflerine ulaşma konusunda büyük çaba sarf ederler. Kendilerine belirledikleri hedefe ulaşana kadar inatla o hedefe konsantre olan boğa insanları, bu sayede başarıyı rahatlıkla yakalayabilirler. Ancak bu durum büyük bir hırsa dönüştüğünde, onlar için birtakım olumsuzlukların ortaya çıkmasına da sebep olur. Güvenilir kişilikleriyle ön plana çıkmaları, boğa burcunun özellikleri arasında oldukça dikkat çeker. Soğukkanlı ve sabırlı yapıları, yine boğa burcu özellikleri arasında belirgin seviyede öne çıkmaktadır.

Hedeflerine ulaşmak için gösterdikleri çaba, diğer insanlar tarafından büyük bir şaşkınlıkla karşılanabilir. Çünkü diğer hiçbir burçta, koymuş olduğu hedefe ulaşma yolunda gösterdikleri bağlılık görülmemektedir. Hayatlarında ortaya çıkan krizlerin çözümü noktasında, büyük bir başarı sağlarlar.

Aşk ve ilişkilerinde tutucu olmaları da, Boğa burcu özellikleri arasında yer almaktadır. Kendileri kıskanç olmasına rağmen, kıskanılmaktan hoşlanmayan bir yapıları vardır. Finans kaynaklarını iyi derecede değerlendirme yetenekleri ve doğru yatırım yapmaları, onların hakkındaki dikkat çeken ayrı bir detaydır.

Boğa Burcu Erkeği Özellikleri

Genellikle ciddi bir yapıya sahiptirler. Yaşı genç olan bir boğa erkeğinin dahi, büyük bir olgunluk gösterdiğini çok rahat bir şekilde görebilirsiniz. İdeal aile reisliği özelliklerini taşıyan boğa erkekleri, iş ve aile içindeki sorunlarda soğukkanlılıklarını koruyarak zor süreçleri başarılı bir şekilde yönetme kabiliyetine sahiptirler.

Çocuklara karşı hayranlık derecesinde ilgi gösteren boğa erkekleri, kendi çocukları gibi başkalarının çocuklarına da, büyük bir sevgi beslerler. Lüks ve konforlu yaşamayı seven boğa erkekleri, buna ulaşmak için gece gündüz yılmadan çalışabilirler.

Boğa Burcu Kadını Özellikleri

Duygusal olarak oldukça güçlü olan boğa kadınları, fiziken de kendi ayakları üzerinde durabilecek kadar güçlü bir kişiliğe sahiptirler. Aşk ve ilişkilerinde aceleci yapıları, erkeklere çabuk inanmalarını sağlar. Bu nedenle, evlilik konusunda çok hatalı kararlar alabilirler.

Sanata karşı önemli bir duyarlılık göstermeleri, boğa kadınlarının özellikleri arasında yer alır. Oldukça derin bir duygu dünyasına sahip olan boğa kadınları, evliliklerinde mükemmel bir eş oldukları gibi, ideal bir anne olarak da bilinirler. Çocuklarının aile içindeki eğitimine önem vermeleri neticesinde, toplum içinde saygı ve sevgi gören ve gösteren kişiliğe sahip boğa kadını çocuklarını görmeniz mümkündür.

Boğa Burcu Fiziksel Özellikleri

Mahmur bakışlı ve kısa boylu olmaları, boğa burcunun fiziksel özellikleri arasında belirgin derecede ortaya çıkmaktadır. Boyun yapıları sağlam olan boğaların saçları gür ve kıvırcık, tenleri ise esmerdir. Hayatlarının genç dönemlerinde oldukça çekici olsalar da, ilerleyen yaşlarda kendilerine bakmadıkları zaman yüz yapılarının oldukça hantallaştığını görmek mümkündür.

Boğa Burcu Aşk ve İlişkiler

Aşk ve ilişkilerinde ciddi anlamda samimiyeti bulabileceğiniz boğa insanları, kıskanılmaktan hoşlanmasalar da kendileri kıskanç bir karaktere sahiptir. İlişkilerinde genelde, evlilik niyeti ve ciddiyet ararlar. Bu özellik sadece boğa kadınları için geçerli olmayıp, boğa erkekleri de ilişkilerinde ileriye dönük olmaya özen gösterirler. Kısmen ilişkilerde mantık arasalar da, aşık olduklarında gözleri hiçbir şeyi görmeyebilir.

Boğa Burcu Çalışma Hayatı

Çalışma hayatlarında disiplin, boğa burcunun özellikleri arasında en fazla öne çıkan şeylerden biridir. Genellikle belirli bir plan yerine kendi sistemlerini işe yansıtma çabasında olmaları, başarılı olmaları halinde onları makam ve mevki sahibi olmaya kadar götürebilir. Çünkü en riskli işlerde çalışma arkadaşları sorumluluk almaktan kaçınırken, boğaların çok rahat bir şekilde sorumluluk aldığını görebilirsiniz.

İş hayatlarında krizlerden sakınmak yerine, büyük bir risk üstlenerek krizleri fırsata dönüştürebilirler.

Boğa Burcuna Alınabilecek Hediyeler

Kaliteli kıyafetler, aksesuarlar ve bakım malzemeleri, boğa burcu kadınına alınabilecek hediyeler arasında yer almaktadır.

Boğa burcu erkeğine alınabilecek hediyeler ise; genellikle teknolojik ürünlerdir. Günlük kullanım için ideal olan teknolojik ürünleri oldukça seven boğa burcu erkekleri, bu ürünlerin kendilerine hediye olarak alınmasından büyük zevk duyarlar.