Başak Burcunun Özellikleri

Doğum tarihi 23 Ağustos ve 23 Eylül tarihleri arasında olanların burcu olan Başakların şanslı günleri Çarşamba, şanslı sayıları ise 5’tir. Başak burcunun özellikleri arasında aşk ve ilişkiler, fiziksel özellikleri, sevdikleri hediyeler ve iş hayatları gibi tüm detayları sizlerle paylaştık.

Başak Burcunun Özellikleri

Çalışkan ve pratik bir yapıya sahip olmaları ve zekalarını ileri derece de kullanmaları, başak burcu özellikleri arasında oldukça dikkat çekmektedir. Çok çalışkan olan başaklar için hayatlarında işin yeri, oldukça önemlidir. Bu yüzden kendini sosyal hayattan kısıtlayacak kadar iş tutkunu olduklarını, çok rahat söyleyebiliriz.

Oldukça yardımsever olan başaklar, güvendikleri insanlara yardım etme konusunda hiç çekinmedikleri gibi varını yoğunu paylaşabilirler. Bunun için karşısındaki ihtiyaç sahibi olduğu insana, kesin olarak güvenmesi gerekir. Güven konusunda biraz daha çekimser davranan başaklar, kolaylıkla bir insana güvenmezler. Onların güvenini kazanmak için, uzun bir süre zaman geçmesi ve iyice tanıması gerekir.

Yardımsever olmalarına karşın, hayatlarında tembel insanlardan nefret eden bir yapıları vardır. Tembel olmasına karşın kendini yardıma muhtaç olarak tanıtan insanların, onlarla iyi bir ilişki kurması söz konusu değildir. Kendileri gibi çalışkan olup da ihtiyaçlarını karşılama konusunda yetersiz kalan insanlara, her konuda yardımcı olmak için can atarlar.

Kendilerini kullanma çabasında olan insanlardan nefret eden bir yapıya sahip olmaları, başak burcunun özellikleri arasında öne çıkanlardan biridir. Gereksiz harcama yapmayı sevmeseler de, para harcamaları gereken yerde rahatlıkla harcama yapabilirler. Bu halleri, onların pinti olarak tanınmasına neden olur. Ancak, kesinlikle pinti bir yapıları olmayıp tutumlu davrandıkları bilinir.

Kısa sürede samimiyet kurmaktan hoşlanmayan başaklar, en samimi oldukları insanlarla arasına mesafe koymasını bilirler. Bu nedenle tüm ilişkileri, belirli bir saygı sınırında devam eder.

Başak Burcu Erkeği Özellikleri

Sadelik ve doğal bir yaşam tarzı, onların hayatlarında önemli bir yer tutar. Duygusal bağlarında ise, zor kişilikler olarak öne çıkarlar. Disiplin içinde hareket etmek, onların olmazsa olmazları arasındadır. Başkalarının hayatlarına sırf onların iyiliği için müdahale etmeleri, onların en olumsuz yanlarından biridir.

Özellikle akraba çevresinde kendinden yaşça küçük insanların hareketleri arasında gördükleri yanlışlara sıklıkla müdahale ederek, bazen sıkıcı olabilirler. Çok iyi bir aile babası olan başak burcu erkekleri, çocuklarının hayatlarını daha iyi düzeyde idame ettirmeleri için hiçbir fedakarlıktan kaçınmazlar.

Hayattan herhangi bir beklentisi olmayan ve boş uğraşlar peşinde koşan insanlardan, genellikle uzak dururlar. Disiplinli halleri, onları iş hayatında aldıkları sorumlulukları başarıya götürür. Çalışma ortamlarındaki ciddiyet ve disiplin, yaptıkları işlerin aksamadan tamamlanmasına yardımcı olur.

Başak Burcu Kadını Özellikleri

Tıpkı akrep burcu kadınları gibi, kendilerine yetip ayakları üzerinde duracaklarına inanmaları nedeniyle geç yaşlarda evlenebilirler. Bunun bir nedeni de, gerçekten doğru aşkı bulma beklentileridir. İlişkilerinde, oldukça seçici davranırlar.

Evcimen olmalarına rağmen, iş hayatına atıldıklarında aldıkları sorumlulukları tam olarak yerine getirmek için büyük çaba sarf ederler. Son derece anaç bir kişiliğe sahip olmaları, başak burcu kadını özellikleri arasında fazlasıyla dikkat çeker.

Çocuklarının iyi bir aile terbiyesi üzerine yetişmesi, genel ve göreneklere bağlı kalmaları, onların aile yaşantısında oldukça büyük önem taşır. Aşka hayatlarında yer vermelerine rağmen, körü körüne bir aşk evliliği yapmaktan da uzak kalarak bir yandan da yapacakları evliliğin mantıksal boyutunu da hesaba katarlar.

Başak Burcu İş Hayatı

İş hayatlarında en dikkat çeken başak burcunun özellikleri arasında, disiplin ilk sırada yer alır. Sorumluluk almaktan çekinmeden, aldıkları sorumluluğu büyük bir özveriyle yerine getirirler.

Liderlik ve yöneticilik vasıflarının bulunmasına rağmen, bunun için önemli bir çaba içerisine girmezler. Onlar için önemli olan tek şey, sorumluluk alanlarında dahil oldukları çalışmanın sorunsuz bir şekilde başarıya ulaşmasıdır.

Başak Burcu Fiziksel Özellikleri

Başak insanları, genellikle uzun boylu ve ince bellidirler. Koyu saçları ve etkileyici bakışları, öne çıkan başlıca fiziksel özellikleridir. Klasik kıyafet tercihleriyle dikkat çeken başakların fiziki yapıları, oldukça biçimlidir.

Başak Burcu Aşk Hayatı

Mantık ve duygu karmaşasının içerisinde kalmış olsalar da, bu iki hususu en iyi şekilde dengede tutarak ilişkilerini belirli bir düzeyde yürütürler. Gerçek sevgiyi aradıkları gibi, bir ilişkiye başlamak ya da devam ettirmek için mantıkta bu ilişkinin bir parçası olmalıdır.

Çalışmaya çok önem vermeleri, mantıksal bir beklenti içinde olmaları ve gerçek sevgiyi bulma çabaları, onların geç evlenmelerine neden olabilmektedir.

Başak Burcuna Alınabilecek Hediyeler

Başak burcu erkeğine alınabilecek hediyeler; Klasik takım elbiseler, ofis malzemeleri, tablo ve akıllı cihazlardır.

Başak burcu kadınına alınabilecek hediyeler; Belirli bir kalitede kozmetik ürünler, cilt bakımı ve makyaj malzemeleri, deri çanta ve cüzdanlar, değerli taşlarla süslü takı çeşitleridir.